Workspace (8.x-1.0-beta11) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Changes
kn: ಬದಲಾವಣೆಗಳು

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Tree
kn: ವೃಕ್ಷ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Target
kn: ಗುರಿ
