Workspace (8.x-1.0-beta11) - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Types
sv: Typer

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Changes
sv: Ändringar

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Created
sv: Skapad

en: Added
sv: Tillagd

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Owner
sv: Ägare

en: Source
sv: Källa

en: published
sv: publicerad

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Successful
sv: Lyckades

en: Entity
sv: Objekt

en: Changed
sv: Ändrad

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Workspace
sv: Arbetsyta

en: Tree
sv: Träd

en: not published
sv: ej publicerad

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Target
sv: Mål

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Created by
sv: Skapad av

en: Entities
sv: Objekt

en: @type: added %info.
sv: @type: lades till %info.

en: @type: updated %info.
sv: @type: uppdaterades %info.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sv: %type: @message i %function (rad %line av %file).

en: Workspace switcher
sv: Omkopplare för arbetsyta

en: Add workspace
sv: Lägg till arbetsyta

en: Workspaces
sv: Arbetsytor

en: Create and manage workspaces.
sv: Skapa och hantera arbetsytor

en: Edit workspace %label
sv: Redigera arbetsyta %label

en: Workspace ID
sv: ID-nummer för arbetsyta.

en: Workspace %info has been created.
sv: Arbetsyta %info har skapats.

en: Workspace %info has been updated.
sv: Arbetsyta %info har uppdaterats.

en: The workspace could not be saved.
sv: Arbetsytan kunde inte sparas.

en: Activate Workspace
sv: Aktivera arbetsyta

en: Would you like to activate the %workspace workspace?
sv: Vill du aktivera arbetsytan %workspace?

en: Create a new workspace
sv: Skapa ny arbetsyta

en: View own workspace
sv: Visa egen arbetsyta

en: View any workspace
sv: Visa en arbetsyta

en: Edit own workspace
sv: Redigera egen arbetsyta

en: Edit any workspace
sv: Redigera en arbetsyta

en: Delete own workspace
sv: Radera egen arbetsyta

en: Delete any workspace
sv: Radera en arbetsyta

en: Bypass content entity access in own workspace
sv: Kringgå åtkomst till innehållsobjekt i egen arbetsyta

en: Allow all Edit/Update/Delete permissions for all content entities in a workspace owned by the user.
sv: Tillåt alla behörigheter för att Redigera/Uppdatera/Radera för alla innehållsobjekt i en arbetsyta som ägs av användaren.
