Workspace (8.x-1.0-beta13) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Types
oc: Tipes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Owner
oc: Proprietari

en: Source
oc: Font

en: published
oc: publicat

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Entity
oc: Entitat

en: Changed
oc: Modificat

en: not published
oc: pas publicat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Target
oc: Cibla

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Entities
oc: Entitats

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
