Workspace (8.x-1.0-beta14) - en to eu translation catalogue (27 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Types
eu: Motak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Update
eu: Eguneratu

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Created
eu: Sortua

en: Owner
eu: Jabea

en: Source
eu: Iturburua

en: published
eu: argitaratuta

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Entity
eu: Entitatea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: not published
eu: argitaratu gabe

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Entity type
eu: Entitate mota
