Workspace (8.x-1.0-beta14) - en to fil translation catalogue (15 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Name
fil: Pangalan

en: Update
fil: Gawing bago

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: published
fil: nailathala

en: Deleted
fil: Tinanggal

en: not published
fil: hindi nailathala
