Workspace (8.x-1.0-beta15) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Types
da: Typer

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Changes
da: Ændringer

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Content type
da: Indholdstype

en: Created
da: Oprettet

en: Added
da: Tilføjet

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Owner
da: Ejer

en: Source
da: Kilde

en: published
da: udgivet

en: Deleted
da: Slettet

en: Successful
da: Lykkedes

en: Changed
da: Ændret

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Workspace
da: Arbejdsområde

en: Tree
da: Træ

en: not published
da: ikke udgivet

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Target
da: Mål

en: Entity type
da: Entity-type

en: Do you really want to continue?
da: Ønsker du at fortsætte?

en: Created by
da: Oprettet af

en: @type: added %info.
da: @type: tilføjede %info.

en: @type: updated %info.
da: @type: opdaterede %info.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
da: %type: @message i %function (linje %line af %file).

en: Workspace switcher
da: Skift workspace

en: Add workspace
da: Tilføj workspace

en: Workspaces
da: Arbejdsområder

en: Create and manage workspaces.
da: Opret og håndtér workspaces.

en: Edit workspace %label
da: Redigér workspace %label

en: Workspace %info has been created.
da: Workspace %info oprettet.

en: Workspace %info has been updated.
da: Workspace %info opdateret.

en: The workspace could not be saved.
da: Workspace kunne ikke gemmes.

en: Activate Workspace
da: Aktivér workspace

en: Would you like to activate the %workspace workspace?
da: Ønsker du at aktivere workspacet %workspace?

en: Create a new workspace
da: Opret et nyt workspace

en: View own workspace
da: Vis eget workspace

en: View any workspace
da: Vis alle workspaces

en: Edit own workspace
da: Redigér eget workspace

en: Edit any workspace
da: Redigere alle workspaces

en: Delete own workspace
da: Slet eget workspace

en: Delete any workspace
da: Slet alle workspaces
