Workspace (8.x-1.0-beta18) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: published
bn: প্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
