Workspace (8.x-1.0-beta21) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Types
ro: Tipuri

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Source
ro: Sursă

en: published
ro: publicat

en: Deleted
ro: Șters

en: Successful
ro: A avut succes

en: Entity
ro: Entitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Failed
ro: Eșuat

en: Tree
ro: Arbore

en: not published
ro: nepublicat

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Target
ro: Țintă

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Created by
ro: Creat de

en: Entities
ro: Entități

en: @type: added %info.
ro: @type: adăugat %info.

en: @type: updated %info.
ro: @type: actualizat %info.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).
