Workspace (8.x-1.0-beta22) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Changes
it: Modifiche

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Added
it: Aggiunto

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Inactive
it: Inattivo

en: Owner
it: Proprietario

en: Source
it: Sorgente

en: published
it: pubblicato

en: Deleted
it: Eliminato

en: Successful
it: Riuscito

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Workspace
it: Area di lavoro

en: not published
it: non pubblicato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Created by
it: Creato da

en: Entities
it: Entità

en: @type: added %info.
it: @type: aggiunto %info.

en: @type: updated %info.
it: @type: aggiornato %info.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
