Workspace (8.x-1.0-beta4) - en to bg translation catalogue (20 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Description
bg: Описание

en: Edit
bg: Редактирай

en: None
bg: Не

en: Types
bg: Типове

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: Update
bg: Промени

en: View
bg: Прегледай

en: Updated
bg: Обновено

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Created
bg: Създадено

en: Source
bg: Източник

en: published
bg: публикувано

en: not published
bg: непубликувано

en: Check boxes/radio buttons
bg: Отметки/радио — бутони
