Workspace (8.x-1.0-beta4) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Created by
th: ผู้สอบ
