Workspace (8.x-1.0-beta8) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Types
ar: الأنواع

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Owner
ar: المالك

en: Source
ar: المصدر

en: published
ar: منشور

en: Deleted
ar: محذوف

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Workspace
ar: منطقة / مساحة  العمل

en: not published
ar: غير منشور

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Entities
ar: الكيانات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Workspaces
ar: مناطق/ مساحات العمل

en: Edit workspace %label
ar: تحرير مساحة العمل%label

en: The workspace could not be saved.
ar: تعذر حفظ منطقة / مساحة العمل.
