Workspace (8.x-1.0-beta8) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Types
ur: اقسام

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Update
ur: تجدید

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
