Workspace approval (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Active
cy: Gweithredol
