Workspace approval (1.0.0-beta1) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Approve
fil: Aprubahan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Active
fil: Aktibo
