Workspace approval (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Operations
it: Operazioni

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Active
it: Attivo

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: Transition
it: Transizione

en: About
it: Informazioni
