Workspace approval (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Operations
pt: Operações

en: Requested
pt: Solicitado

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Active
pt: Ativo

en: Approved
pt: Aprovado

en: Pending
pt: Pendente

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: Requester
pt: Solicitante

en: Request
pt: Pedido

en: Rejected
pt: Rejeitado

en: About
pt: Sobre

en: Workspaces
pt: Áreas de trabalho
