Workspace approval (1.0.0-beta2) - en to kn translation catalogue (12 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Removed
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕಲಾಗಿದೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Reviewer
kn: ಅವಲೋಕಿಸಿದವರು
