Workspace approval (1.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Approve
de: Bestätigen

en: Operations
de: Aktionen

en: Requested
de: Angefordert

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Approved
de: Bestätigt

en: Pending
de: Ausstehend

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Approval status
de: Genehmigungsstatus

en: Removed
de: Entfernt

en: Requester
de: Anfragende Person

en: Request
de: Anforderung

en: Remarks
de: Bemerkungen

en: Approver
de: Schlusszeichner

en: Rejected
de: Abgelehnt

en: About
de: Über

en: Reject
de: Ablehnen

en: Reviewer
de: Überarbeiter

en: Dismiss
de: Verwerfen

en: Requested on
de: Angefragt am

en: Workspaces
de: Arbeitsbereiche

en: An error occurred while changing the workflow state. See logs for more details.
de: Beim Ändern des Workflow-Status ist ein Fehler aufgetreten. Siehe Protokolle für weitere Details.
