Workspace approval (1.0.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Approve
fr: Approuver

en: Operations
fr: Actions

en: Requested
fr: Demandé

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Approved
fr: Approuvé

en: Pending
fr: En attente

en: Workflow
fr: Processus

en: Approval status
fr: Statut d'approbation

en: Removed
fr: Retiré

en: Request
fr: Requête

en: Rejected
fr: Rejeté

en: About
fr: À propos

en: Reject
fr: Rejeter

en: Dismiss
fr: Rejeter

en: Requested on
fr: Demandé(e) le

en: Workspaces
fr: Espaces de travail
