Workspace approval (1.0.1) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ
