Worldmap (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (129 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: back
fr: précédent

en: Egypt
fr: Égypte

en: Namibia
fr: Namibie

en: Israel
fr: Israël

en: New Zealand
fr: Nouvelle-Zélande

en: Brazil
fr: Brésil

en: Chile
fr: Chili

en: Jamaica
fr: Jamaïque

en: Japan
fr: Japon

en: Libya
fr: Lybie

en: Poland
fr: Pologne

en: Singapore
fr: Singapour

en: Turkey
fr: Turquie

en: Germany
fr: Allemagne

en: Albania
fr: Albanie

en: Algeria
fr: Algérie

en: Andorra
fr: Andorre

en: Argentina
fr: Argentine

en: Armenia
fr: Arménie

en: Australia
fr: Australie

en: Austria
fr: Autriche

en: Azerbaijan
fr: Azerbaïdjan

en: Barbados
fr: Barbade

en: Belarus
fr: Biélorussie

en: Belgium
fr: Belgique

en: Benin
fr: Bénin

en: Bermuda
fr: Bermudes

en: Bhutan
fr: Bhoutan

en: Bolivia
fr: Bolivie

en: Bulgaria
fr: Bulgarie

en: Cambodia
fr: Cambodge

en: Cameroon
fr: Cameroun

en: Cape Verde
fr: Cap-Vert

en: Central African Republic
fr: République centrafricaine

en: Chad
fr: Tchad

en: China
fr: Chine

en: Colombia
fr: Colombie

en: Comoros
fr: Comores

en: Cyprus
fr: Chypre

en: Denmark
fr: Danemark

en: Dominica
fr: Dominique

en: Ecuador
fr: Équateur

en: El Salvador
fr: Salvador

en: Eritrea
fr: Érythrée

en: Estonia
fr: Estonie

en: Ethiopia
fr: Éthiopie

en: Finland
fr: Finlande

en: French Guiana
fr: Guyane française

en: Gambia
fr: Gambie

en: Georgia
fr: Géorgie

en: Greece
fr: Grèce

en: Greenland
fr: Groenland

en: Grenada
fr: Grenade

en: Guinea
fr: Guinée

en: Guinea-Bissau
fr: Guinée-Bissau

en: Haiti
fr: Haïti

en: Hungary
fr: Hongrie

en: Iceland
fr: Islande

en: India
fr: Inde

en: Indonesia
fr: Indonésie

en: Iraq
fr: Irak

en: Ireland
fr: Irlande

en: Italy
fr: Italie

en: Jordan
fr: Jordanie

en: Kuwait
fr: Koweït

en: Kyrgyzstan
fr: Kirghizistan

en: Latvia
fr: Lettonie

en: Lebanon
fr: Liban

en: Liberia
fr: Libéria

en: Lithuania
fr: Lituanie

en: Malaysia
fr: Malaisie

en: Malta
fr: Malte

en: Mauritania
fr: Mauritanie

en: Mauritius
fr: Maurice

en: Mexico
fr: Mexique

en: Moldova
fr: Moldavie

en: Mongolia
fr: Mongolie

en: Morocco
fr: Maroc

en: Myanmar
fr: Birmanie

en: Nepal
fr: Népal

en: Netherlands
fr: Pays-Bas

en: New Caledonia
fr: Nouvelle-Calédonie

en: Norway
fr: Norvège

en: Papua New Guinea
fr: Papouasie-Nouvelle-Guinée

en: Peru
fr: Pérou

en: Puerto Rico
fr: Porto Rico

en: Reunion
fr: Réunion

en: Romania
fr: Roumanie

en: Russia
fr: Russie

en: Saudi Arabia
fr: Arabie Saoudite

en: Senegal
fr: Sénégal

en: Slovakia
fr: Slovaquie

en: Slovenia
fr: Slovénie

en: Somalia
fr: Somalie

en: South Africa
fr: Afrique du Sud

en: Spain
fr: Espagne

en: Sudan
fr: Soudan

en: Sweden
fr: Suède

en: Switzerland
fr: Suisse

en: Syria
fr: Syrie

en: Taiwan
fr: Taïwan

en: Tajikistan
fr: Tadjikistan

en: Tanzania
fr: Tanzanie

en: Thailand
fr: Thaïlande

en: Trinidad and Tobago
fr: Trinité-et-Tobago

en: Tunisia
fr: Tunisie

en: Turkmenistan
fr: Turkménistan

en: Uganda
fr: Ouganda

en: United Arab Emirates
fr: Émirats arabes unis

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Uzbekistan
fr: Ouzbékistan

en: Yemen
fr: Yémen

en: Zambia
fr: Zambie

en: Fiji
fr: Fidji

en: Saint Lucia
fr: Sainte-Lucie

en: Croatia
fr: Croatie

en: Macedonia
fr: Macédoine

en: Select a country
fr: Choisir un pays

en: Ivory Coast
fr: Côte d’Ivoire

en: Montenegro
fr: Monténégro

en: Serbia
fr: Serbie

en: Timor-Leste
fr: Timor oriental

en: Uses
fr: Utilisations

en: Available countries
fr: Pays disponibles

en: South Sudan
fr: Soudan du Sud

en: Canary Islands
fr: Îles Canaries
