Worldmap (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (191 entries)

en: Settings
ja: 設定

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Egypt
ja: エジプト

en: Namibia
ja: ナミビア

en: Israel
ja: イスラエル

en: Palestine
ja: パレスチナ自治区

en: Iran
ja: イラン

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Tonga
ja: トンガ語

en: Cuba
ja: キューバ

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Paraguay
ja: パラグアイ

en: Jamaica
ja: ジャマイカ

en: Japan
ja: 日本

en: Libya
ja: リビア

en: Poland
ja: ポーランド

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Singapore
ja: シンガポール

en: Turkey
ja: トルコ

en: Germany
ja: ドイツ

en: Afghanistan
ja: アフガニスタン

en: Albania
ja: アルバニア

en: Algeria
ja: アルジェリア

en: Andorra
ja: アンドラ

en: Angola
ja: アンゴラ

en: Anguilla
ja: アングィラ

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Armenia
ja: アルメニア

en: Aruba
ja: アルバ

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Austria
ja: オーストリア

en: Azerbaijan
ja: アゼルバイジャン

en: Bahamas
ja: バハマ

en: Bangladesh
ja: バングラデシュ

en: Barbados
ja: バルバドス

en: Belarus
ja: ベラルーシ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Belize
ja: ベリーズ

en: Benin
ja: ベナン共和国

en: Bermuda
ja: バミューダ

en: Bhutan
ja: ブータン

en: Bolivia
ja: ボリビア

en: Botswana
ja: ボツワナ

en: Brunei
ja: ブルネイ

en: Bulgaria
ja: ブルガリア

en: Burkina Faso
ja: ブルキナファソ

en: Burundi
ja: ブルンジ共和国

en: Cambodia
ja: カンボジア

en: Cameroon
ja: カメルーン

en: Canada
ja: カナダ

en: Cape Verde
ja: カーボベルデ共和国

en: Central African Republic
ja: 中央アフリカ共和国

en: Chad
ja: チャド

en: China
ja: 中国

en: Colombia
ja: コロンビア

en: Comoros
ja: コモロ連合

en: Congo
ja: コンゴ共和国

en: Costa Rica
ja: コスタリカ

en: Cyprus
ja: キプロス

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Djibouti
ja: ジブチ

en: Dominica
ja: ドミニカ国

en: Ecuador
ja: エクアドル

en: El Salvador
ja: エルサルバドル

en: Eritrea
ja: エリトリア

en: Estonia
ja: エストニア

en: Ethiopia
ja: エチオピア

en: Finland
ja: フィンランド

en: France
ja: フランス

en: French Guiana
ja: 仏領ギアナ

en: Gabon
ja: ガボン

en: Gambia
ja: ガンビア

en: Georgia
ja: グルジア

en: Ghana
ja: ガーナ

en: Greece
ja: ギリシャ

en: Greenland
ja: デンマーク領グリーンランド

en: Grenada
ja: グレナダ

en: Guadeloupe
ja: 仏領グアドループ

en: Guatemala
ja: グアテマラ

en: Guinea
ja: ギニア

en: Guinea-Bissau
ja: ギニアビサウ

en: Guyana
ja: ガイアナ

en: Haiti
ja: ハイチ

en: Honduras
ja: ホンジュラス

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: Iceland
ja: アイスランド

en: India
ja: インド

en: Indonesia
ja: インドネシア

en: Iraq
ja: イラク

en: Ireland
ja: アイルランド

en: Italy
ja: イタリア

en: Jordan
ja: ヨルダン

en: Kazakhstan
ja: カザフスタン

en: Kenya
ja: ケニア

en: Kuwait
ja: クウェート

en: Kyrgyzstan
ja: キルギス

en: Latvia
ja: ラトビア

en: Lebanon
ja: レバノン

en: Lesotho
ja: レソト

en: Liberia
ja: リベリア

en: Liechtenstein
ja: リヒテンシュタイン

en: Lithuania
ja: リトアニア

en: Luxembourg
ja: ルクセンブルク

en: Madagascar
ja: マダガスカル

en: Malawi
ja: マラウィ

en: Malaysia
ja: マレーシア

en: Maldives
ja: モルディブ

en: Mali
ja: マリ

en: Malta
ja: マルタ

en: Martinique
ja: 仏領マルティニーク島

en: Mauritania
ja: モーリタニア

en: Mauritius
ja: モーリシャス

en: Mayotte
ja: 仏領マヨット島

en: Mexico
ja: メキシコ

en: Moldova
ja: モルドバ

en: Mongolia
ja: モンゴル

en: Montserrat
ja: 英領モントセラト島

en: Morocco
ja: モロッコ

en: Mozambique
ja: モザンビーク

en: Myanmar
ja: ミャンマー

en: Nauru
ja: ナウル語

en: Nepal
ja: ネパール

en: Netherlands
ja: オランダ

en: New Caledonia
ja: 仏領ニューカレドニア島

en: Nicaragua
ja: ニカラグア

en: Niger
ja: ニジェール

en: Nigeria
ja: ナイジェリア

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Oman
ja: オマーン

en: Pakistan
ja: パキスタン

en: Panama
ja: パナマ

en: Papua New Guinea
ja: パプアニューギニア

en: Peru
ja: ペルー

en: Philippines
ja: フィリピン

en: Puerto Rico
ja: 米領プエルトリコ島

en: Qatar
ja: カタール

en: Reunion
ja: 仏領レユニオン島

en: Romania
ja: ルーマニア

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Rwanda
ja: ルワンダ

en: Saudi Arabia
ja: サウジアラビア

en: Senegal
ja: セネガル

en: Seychelles
ja: セーシェル

en: Sierra Leone
ja: シエラレオネ

en: Slovakia
ja: スロバキア

en: Slovenia
ja: スロベニア

en: Somalia
ja: ソマリア

en: South Africa
ja: 南アフリカ

en: Spain
ja: スペイン

en: Sri Lanka
ja: スリランカ

en: Sudan
ja: スーダン

en: Suriname
ja: スリナム

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: Switzerland
ja: スイス

en: Syria
ja: シリア

en: Taiwan
ja: 台湾

en: Tajikistan
ja: タジキスタン

en: Tanzania
ja: タンザニア

en: Thailand
ja: タイ

en: Togo
ja: トーゴ

en: Trinidad and Tobago
ja: トリニダード・トバゴ

en: Tunisia
ja: チュニジア

en: Turkmenistan
ja: トルクメニスタン

en: Uganda
ja: ウガンダ

en: Ukraine
ja: ウクライナ

en: United Arab Emirates
ja: アラブ首長国連邦

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Uruguay
ja: ウルグアイ

en: Uzbekistan
ja: ウズベキスタン

en: Vanuatu
ja: バヌアツ

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Yemen
ja: イエメン

en: Zambia
ja: ザンビア

en: Zimbabwe
ja: ジンバブエ

en: Fiji
ja: フィジー語

en: Hong Kong
ja: 香港特別行政区

en: Saint Lucia
ja: セントルシア

en: Vietnam
ja: ベトナム

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Macedonia
ja: マケドニア旧ユーゴスラビア共和国

en: Ivory Coast
ja: コートジボワール

en: Montenegro
ja: モンテネグロ

en: Serbia
ja: セルビア

en: Timor-Leste
ja: 東ティモール

en: Uses
ja: 機能

en: Sint Maarten
ja: セント・マーチン島

en: South Sudan
ja: 南スーダン

en: Canary Islands
ja: カナリア諸島

en: Eswatini
ja: エスワティニ
