Worldmap (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (127 entries)

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: Palestine
pl: Palestyna

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Cuba
pl: Kuba

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Libya
pl: Libia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Turkey
pl: Turcja

en: Germany
pl: Niemcy

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Algeria
pl: Algieria

en: Andorra
pl: Andora

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Congo
pl: Kongo

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lebanon
pl: Liban

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Myanmar
pl: Birma

en: Netherlands
pl: Holandia

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norway
pl: Norwegia

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russia
pl: Rosja

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Suriname
pl: Surinam

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Yemen
pl: Jemen

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Ivory Coast
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Uses
pl: Używa

en: Available countries
pl: Dostępne kraje

en: South Sudan
pl: Południowy Sudan

en: Canary Islands
pl: Wyspy Kanaryjskie
