Worldmap (1.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Settings
ro: Setări

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: Egypt
ro: Egipt

en: Israel
ro: Izrael

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Japan
ro: Japonia

en: Libya
ro: Libia

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Turkey
ro: Turcia

en: Germany
ro: Germania

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Belgium
ro: Belgia

en: Cambodia
ro: Cambogia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cape Verde
ro: Capul Verde

en: Central African Republic
ro: Republica Central Africană

en: Chad
ro: Ciad

en: Colombia
ro: Columbia

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franţa

en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Iraq
ro: Irac

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Italy
ro: Italia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Latvia
ro: Lituania

en: Lebanon
ro: Liban

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mauritania
ro: Mauretania

en: Mexico
ro: Mexic

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Netherlands
ro: Olanda

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: Norway
ro: Norvegia

en: Pakistan
ro: Pachistan

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinea

en: Philippines
ro: Filipine

en: Romania
ro: România

en: Russia
ro: Rusia

en: Rwanda
ro: Ruanda

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Suriname
ro: Surinam

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveţia

en: Syria
ro: Siria

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad şi Tobago

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: Uruguay
ro: Uruguai

en: Croatia
ro: Croația

en: Ivory Coast
ro: Coasta de Fildeş

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Uses
ro: Foloseşte

en: South Sudan
ro: Sudanul de Sud

en: Canary Islands
ro: Insulele Canare
