Worldmap (1.0.0-rc1) - en to sl translation catalogue (142 entries)

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Egypt
sl: Egipt

en: Namibia
sl: Namibije

en: Israel
sl: Izrael

en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Chile
sl: Čile

en: Paraguay
sl: Paragvaj

en: Jamaica
sl: Jamajka

en: Japan
sl: Japonska

en: Libya
sl: Libija

en: Poland
sl: Polska

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Singapore
sl: Singapur

en: Turkey
sl: Turčija

en: Germany
sl: Nemčija

en: Afghanistan
sl: Afganistan

en: Albania
sl: Albanija

en: Algeria
sl: Alžirija

en: Andorra
sl: Andora

en: Anguilla
sl: Angvila

en: Armenia
sl: Armenija

en: Australia
sl: Avstralija

en: Austria
sl: Avstrija

en: Azerbaijan
sl: Azerbajdžan

en: Bahamas
sl: Bahami

en: Bangladesh
sl: Bangladeš

en: Belarus
sl: Belorusija

en: Belgium
sl: Belgija

en: Bermuda
sl: Bermudi

en: Bhutan
sl: Butan

en: Bolivia
sl: Bolivija

en: Botswana
sl: Botsvana

en: Brunei
sl: Brunej

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Cambodia
sl: Kambodža

en: Cameroon
sl: Kamerun

en: Canada
sl: Kanada

en: Cape Verde
sl: Zelenortski otoki

en: Central African Republic
sl: Srednjeafriška republika

en: Chad
sl: Čad

en: China
sl: Kitajska

en: Colombia
sl: Kolumbija

en: Comoros
sl: Komori

en: Costa Rica
sl: Kostarika

en: Cyprus
sl: Ciper

en: Denmark
sl: Danska

en: Djibouti
sl: Džibuti

en: Dominica
sl: Dominika

en: Ecuador
sl: Ekvador

en: El Salvador
sl: Salvador

en: Eritrea
sl: Eritreja

en: Estonia
sl: Estonija

en: Ethiopia
sl: Etiopija

en: Finland
sl: Finska

en: France
sl: Francija

en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

en: Gabon
sl: Gabonska republika

en: Gambia
sl: Gambija

en: Ghana
sl: Gana

en: Greece
sl: Grčija

en: Greenland
sl: Grenlandija

en: Guatemala
sl: Gvatemala

en: Guinea
sl: Gvineja

en: Guinea-Bissau
sl: Gvineja Bissau

en: Guyana
sl: Gvajana

en: Hungary
sl: Madžarska

en: Iceland
sl: Islandija

en: India
sl: Indija

en: Indonesia
sl: Indonezija

en: Iraq
sl: Irak

en: Ireland
sl: Irska

en: Italy
sl: Italija

en: Jordan
sl: Jordanija

en: Kazakhstan
sl: Kazahstan

en: Kenya
sl: Kenija

en: Kuwait
sl: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sl: Kirgizistan

en: Latvia
sl: Latvija

en: Lebanon
sl: Libanon

en: Lesotho
sl: Lesoto

en: Liberia
sl: Liberija

en: Liechtenstein
sl: Lihenštajn

en: Lithuania
sl: Litvanija

en: Luxembourg
sl: Luksemburg

en: Madagascar
sl: Madagaskar

en: Malawi
sl: Malavi

en: Malaysia
sl: Malezija

en: Maldives
sl: Maldivi

en: Martinique
sl: Martinik

en: Mauritania
sl: Mavretanija

en: Mauritius
sl: Mavricijus

en: Mexico
sl: Mehika

en: Moldova
sl: Moldavija

en: Mongolia
sl: Mongolija

en: Morocco
sl: Maroko

en: Mozambique
sl: Mozambik

en: Myanmar
sl: Mjanmar

en: Netherlands
sl: Nizozemska

en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
sl: Nikaragva

en: Nigeria
sl: Nigerija

en: Norway
sl: Norveška

en: Papua New Guinea
sl: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
sl: Filipini

en: Puerto Rico
sl: Portoriko

en: Qatar
sl: Katar

en: Romania
sl: Romanija

en: Russia
sl: Rusija

en: Rwanda
sl: Ruanda

en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

en: Seychelles
sl: Sejšeli

en: Slovakia
sl: Slovaška

en: Slovenia
sl: Slovenija

en: Somalia
sl: Somalija

en: South Africa
sl: Južna Afrika

en: Spain
sl: Španija

en: Sri Lanka
sl: Šrilanka

en: Suriname
sl: Surinam

en: Sweden
sl: Švedska

en: Switzerland
sl: Švica

en: Syria
sl: Sirija

en: Taiwan
sl: Tajvan

en: Tajikistan
sl: Tadžikistan

en: Tanzania
sl: Tanzanija

en: Thailand
sl: Tajska

en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad in Tobago

en: Tunisia
sl: Tunizija

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

en: United Kingdom
sl: Združeno kraljestvo

en: United States
sl: Združene države

en: Uruguay
sl: Urugvaj

en: Yemen
sl: Jemen

en: Zimbabwe
sl: Zimbabve

en: Saint Lucia
sl: Sveta Lucija

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: Macedonia
sl: Makedonija

en: Ivory Coast
sl: Slonokoščena obala

en: Montenegro
sl: Črna gora

en: Serbia
sl: Srbija

en: Uses
sl: Uporablja
