WP Migrate (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Password
de: Passwort

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Comment ID
de: Kommentar-ID

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Created time
de: Erstellungszeit

en: Comment body
de: Text des Kommentars

en: The name of the term.
de: Der Name des Begriffs.

en: Migrations
de: Migrationen

en: Post ID
de: Beitrags-ID

en: Post type
de: Beitragstyp

en: Authored by (uid)
de: Erstellt von (uid)

en: The term ID.
de: Die Begriffs-ID.
