WP Migrate (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Password
tr: Parola

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Comment ID
tr: Yorum ID

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Authored by
tr: Yazan

en: Created time
tr: Oluşturma zamanı

en: Comment body
tr: Yorum gövdesi

en: The name of the term.
tr: Terimin adı.

en: The term ID.
tr: Terim kimliği.
