Event CT w Layout Builder (1.1.4) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Body
fr: Corps

en: On
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Event
fr: Évènement

en: Layout
fr: Mise en page

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Address
fr: Adresse

en: Sort by
fr: Trier par

en: Header Image
fr: Image d'en-tête

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Offset
fr: Décalage

en: Featured
fr: Recommandés

en: Locations
fr: Emplacements

en: Contact Name
fr: Nom du contact

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Apply filters
fr: Appliquer les filtres

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionner un filtre et cliquer sur Appliquer pour voir les résultats

en: Master
fr: Principal

en: Load More
fr: Afficher plus

en: Contact Phone
fr: Téléphone de contact
