Web Service Data (2.0.2) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: None
fr: Aucun(e)

en: Response
fr: Réponse

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Add another
fr: En ajouter un(e) autre

en: Debug Mode
fr: Mode débogage

en: Method
fr: Méthode

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Key
fr: Clef

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Authentication
fr: Authentification

en: Headers
fr: Entêtes

en: Add a new field
fr: Ajouter un nouveau champ

en: Interface language
fr: Langue de l'interface

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Save and continue
fr: Enregistrer et continuer

en: - Select a field type -
fr: - Choisir un type de champ -

en: Replacements
fr: Substitutions

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: There was a problem creating field %label: @message
fr: Un problème est survenu à la création du champ %label : @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système unique contenant des lettres, nombres et des tirets bas.

en: Entity language
fr: Langue de l'entité

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: WS Call
fr: Appel WS
