Web Service Data (3.0.2) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: None
hu: Nincs

en: Response
hu: Válasz

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: ID
hu: Azonosító

en: Add another
hu: Másik hozzáadása

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Method
hu: Mód

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Key
hu: Kulcs

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Expire
hu: Lejár

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Method name
hu: Metódus neve

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Add a new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Interface language
hu: Felület nyelve

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: Connector
hu: Csatlakozó

en: Endpoint
hu: Végpont

en: There was a problem creating field %label: @message
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: Entity language
hu: Entitásnyelv

en: You have unsaved changes.  Click save to save this entity.
hu: Nem mentett változások vannak. A „Mentés”-re kattintva elmenthetőek.
