Web Service Data (3.0.2) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: None
pt: Nenhum

en: Response
pt: Resposta

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Path
pt: Caminho

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: Options
pt: Opções

en: Method
pt: Método

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Key
pt: Chave

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Add a new field
pt: Novo campo

en: Interface language
pt: Idioma da interface

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Save and continue
pt: Salvar e continuar

en: - Select a field type -
pt: - Selecione um tipo de campo -

en: There was a problem creating field %label: @message
pt: Houve um problema ao criar o campo %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome não repetido em formato de máquina, ou seja, contendo apenas letras, números e sublinhados.

en: Entity language
pt: Idioma da entidade

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
