Workspaces Extra (2.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Closed
id: Ditutup

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Export
id: Ekspor

en: Default
id: Bawaan

en: Open
id: Buka

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Owner
id: Pemilik

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Revert
id: Kembali

en: Changed
id: Berubah

en: Workspace
id: Ruang kerja

en: Live
id: Langsung

en: Apply
id: Terapkan

en: Activate
id: Aktifkan

en: Offset
id: Letak

en: Publish content
id: Publikasikan konten

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Discard changes
id: Membuang perubahan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity types
id: Jenis entitas

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href=":url">Tambahkan tautan</a>.

en: Current workspace
id: Ruang kerja saat ini

en: Workspace switcher
id: Pengalih ruang kerja

en: Workspaces
id: Ruang kerja

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan
