Workspaces Extra (2.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Closed
it: Chiuso

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Export
it: Esporta

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Filter
it: Filtra

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Revert
it: Ripristina

en: Changed
it: Modificato

en: Workspace
it: Area di lavoro

en: hour(s)
it: ora(e)

en: Collection
it: Collezione

en: Apply
it: Applica

en: Activate
it: Attiva

en: Offset
it: Scostamento

en: Publish content
it: Pubblica contenuto

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Generate
it: Genera

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: View changes
it: Visualizza modifiche

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
it: Non ci sono ancora link nel menu. <a href=":url">Aggiungi link</a>.
