WebTotem Security (1.0.0) - en to ku translation catalogue (71 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Action
ku: کردار

en: Download
ku: داگرتن

en: File
ku: پەڕگە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Time
ku: کات

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Error
ku: هەڵە

en: Active
ku: چالاکە

en: Year
ku: ساڵ

en: Location
ku: شوێن

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Up
ku: سەرەوە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Send
ku: بینێره‌

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Install
ku: دامەزرێنە

en: Down
ku: خوارەوە

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Port
ku: دەروازە

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Info
ku: زانیاری

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Information
ku: زانیاری

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Available
ku: هەیە

en: About
ku: دەربارە

en: Reports
ku: ڕاپۆرتەکان

en: 1 month | @count months
ku[0]: 1 مانگ
ku[1]: @count مانگ

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Dashboard
ku: داشبۆرد
