WebTotem Security (1.1.0) - en to bn translation catalogue (56 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Time
bn: সময়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Year
bn: বছর

en: Location
bn: অবস্থান

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Install
bn: ইন্সটল

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Port
bn: পোর্ট

en: Jan
bn: জান

en: Feb
bn: ফেব্রু

en: Mar
bn: মার্চ

en: Apr
bn: এপ্রি

en: Jun
bn: জুন

en: Jul
bn: জুলা

en: Aug
bn: আগ

en: Sep
bn: সেপ্টে

en: Oct
bn: অক্টো

en: Nov
bn: নভে

en: Dec
bn: ডিসে

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
