WebTotem Security (1.1.0) - en to kn translation catalogue (78 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: No data
kn: ಯಾವುದೆ ದತ್ತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Security
kn: ಸುರಕ್ಷತೆ

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Clean
kn: ಸ್ವಚ್ಛಗೊಳಿಸು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Use
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Free
kn: ಮುಕ್ತ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Not supported
kn: ಅಸಮರ್ಥಿತ

en: Please wait
kn: ದಯವಿಟ್ಟು ಕಾಯಿರಿ

en: Unsupported
kn: ಬೆಂಬಲವಿಲ್ಲದ

en: Invalid
kn: ಅಮಾನ್ಯ

en: Firewall
kn: ಫೈರ್ವಾಲ್

en: Critical
kn: ಸಂದಿಗ್ಧ
