WebTotem Security (1.1.1) - en to hi translation catalogue (87 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Download
hi: डाउनलोड

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Country
hi: देश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Time
hi: समय

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Error
hi: त्रुटि

en: Active
hi: सक्रिय

en: Year
hi: वर्ष

en: Location
hi: स्थान

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Up
hi: ऊपर

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Send
hi: भेजें

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Down
hi: नीचे

en: IP Address
hi: IP पता

en: Close
hi: बंद करे

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Modified
hi: संशोधित

en: Port
hi: पोर्ट

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: year
hi: वर्ष

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Hour
hi: घंटा

en: Minute
hi: मिनट

en: Info
hi: जानकारी

en: Blocked
hi: बंद

en: Are you sure?
hi: क्या आपको यकीन है?

en: Missing
hi: लापता

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: New
hi: नया

en: Permission
hi: अनुमति

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: 1 month | @count months
hi[0]: १ महिना
hi[1]: @count महिना

en: Uses
hi: उपयोग

en: Invalid
hi: गलत

en: Critical
hi: विकट
