WebTotem Security (1.1.1) - en to ne translation catalogue (63 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Action
ne: कारवाही

en: File
ne: फ़ाइल

en: Date
ne: मिति

en: Daily
ne: दिनदिनै

en: Weekly
ne: साप्ताहिक

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Time
ne: समय

en: Modules
ne: मोड्यूलहरू

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Continue
ne: जारी राख्नुहोस्

en: Error
ne: त्रुटि

en: Active
ne: सक्रिय

en: Year
ne: वर्ष

en: Location
ne: स्थान

en: Warning
ne: चेतावनी

en: Up
ne: माथि

en: Send
ne: पठाउनुहोस्

en: January
ne: जनवरी

en: February
ne: फेब्रुअरी

en: March
ne: मार्च

en: April
ne: अप्रिल

en: May
ne: मे

en: June
ne: जुन

en: July
ne: जुलाई

en: August
ne: अगस्ट

en: September
ne: सेप्टेम्बर

en: October
ne: अक्टूबर

en: November
ne: नोभेम्बर

en: December
ne: डिसेम्बर

en: Save settings
ne: निर्धारणहरू बचत गर्नुस

en: Clear
ne: सफा

en: Jan
ne: जनवरी

en: Feb
ne: फेब्रुअरी

en: Mar
ne: मार्च

en: Apr
ne: अप्रिल

en: Jun
ne: जून

en: Jul
ne: जुलाई

en: Aug
ne: अगस्ट

en: Sep
ne: सेप्टेम्बर

en: Oct
ne: अक्टूबर

en: Nov
ne: नोभेम्बर

en: Dec
ne: डिसेम्बर

en: Info
ne: जानकारी

en: Blocked
ne: अवरुद्ध

en: Installed
ne: स्थापित गरिएको

en: New
ne: नयाँ

en: Permission
ne: अनुमति

en: About
ne: बारेमा

en: Reports
ne: प्रतिवेदनहरू

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड
