WebTotem Security (1.2.0) - en to jv translation catalogue (62 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Disabled
jv: Mati

en: Action
jv: Aksi

en: Download
jv: Undhuh

en: File
jv: Berkas

en: Date
jv: Tanggal

en: Country
jv: Negara

en: Settings
jv: Sétingan

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Time
jv: Wektu

en: Modules
jv: Modul

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Error
jv: Salah

en: Active
jv: Aktif

en: Year
jv: Tahun

en: Location
jv: Lokasi

en: Warning
jv: Weling

en: Up
jv: Munggah

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Month
jv: Wulan

en: Send
jv: Kirim

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Security
jv: Jagabaya

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: Install
jv: Dipasang

en: Down
jv: Mudhun

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Installed
jv: Dipasang

en: Permission
jv: Kawenangan

en: About
jv: Ngenani

en: Reports
jv: Laporan

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: Dashboard
jv: Dasbor
