WebTotem Security (1.2.0) - en to nl translation catalogue (113 entries)

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Country
nl: Land

en: No data
nl: Geen gegevens

en: Settings
nl: Instellingen

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Time
nl: Tijd

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Error
nl: Fout

en: Active
nl: Actief

en: Year
nl: Jaar

en: General information
nl: Algemene informatie

en: Location
nl: Locatie

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Up
nl: Omhoog

en: Performance
nl: Prestaties

en: Month
nl: Maand

en: Send
nl: Versturen

en: Inactive
nl: Inactief

en: Day
nl: Dag

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Security
nl: Beveiliging

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Install
nl: Installeren

en: Down
nl: Omlaag

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Close
nl: Sluiten

en: Expires
nl: Vervalt

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Modified
nl: Aangepast

en: Port
nl: Poort

en: Pending
nl: In afwachting

en: Clear
nl: Wissen

en: Expired
nl: Vervallen

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: year
nl: jaar

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mrt

en: Apr
nl: apr

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Sep
nl: sep

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Hour
nl: Uur

en: Minute
nl: Minuut

en: Instructions
nl: Instructies

en: Clean
nl: Schoon

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Failed
nl: Mislukt

en: New
nl: Nieuwe

en: Information
nl: Informatie

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Free
nl: Gratis

en: About
nl: Over

en: Reports
nl: Rapporten

en: Report settings
nl: Rapportage-instellingen

en: Not supported
nl: Niet ondersteund.

en: Please wait
nl: Een ogenblik geduld ...

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: Name of the country
nl: Naam van het land.

en: close
nl: sluiten

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Date added
nl: Datum toegevoegd

en: Working
nl: Werkend

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Critical
nl: Kritisch

en: Expiry date
nl: Vervaldatum

en: Show more
nl: Meer tonen

en: Generate report
nl: Rapport aanmaken

en: Report data
nl: Rapporteringsdata

en: All modules
nl: Alle modules

en: save
nl: opslaan

en: Module settings
nl: Module-instellingen

en: Invalid API key
nl: Ongeldige API sleutel

en: Days left
nl: Dagen resterend

en: Detected
nl: Gedetecteerd
