WebTotem Security (1.2.1) - en to id translation catalogue (81 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Download
id: Unduh

en: Date
id: Tanggal

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Modules
id: Modul

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Error
id: Kesalahan

en: Active
id: Aktif

en: Year
id: Tahun

en: Location
id: Lokasi

en: Warning
id: Peringatan

en: Up
id: Ke atas

en: Performance
id: Performa

en: Month
id: Bulan

en: Send
id: Kirim

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Security
id: Keamanan

en: Select all
id: Pilih semua

en: Install
id: Instal

en: Down
id: Ke bawah

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Close
id: Tutup

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Pending
id: Tertunda

en: Clear
id: Bersihkan

en: Deleted
id: Terhapus

en: year
id: tahun

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Clean
id: Bersih

en: Blocked
id: Diblokir

en: Are you sure?
id: Anda yakin?

en: Missing
id: Hilang

en: Installed
id: Terinstal

en: Changed
id: Berubah

en: Failed
id: Gagal

en: New
id: Baru

en: Information
id: Informasi

en: Permission
id: Kewenangan

en: Available
id: Ketersediaan

en: About
id: Tentang

en: Reports
id: Laporan

en: Not supported
id: Tidak didukung

en: Please wait
id: Silahkan tunggu

en: 1 month | @count months
id[0]: 1 bulan
id[1]: @count bulan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Invalid
id: Tidak valid

en: Critical
id: Kritis
