WebTotem Security (1.2.3) - en to ast translation catalogue (56 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Download
ast: Baxar

en: File
ast: Ficheru

en: Date
ast: Data

en: Settings
ast: Preferencies

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Time
ast: Hora

en: Modules
ast: Preseos

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Continue
ast: Siguir

en: Error
ast: Fallu

en: Active
ast: Activu

en: Location
ast: Llugar

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Send
ast: Unviar

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Install
ast: Instalar

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Close
ast: Zarrar

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: Port
ast: Puertu

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Jan
ast: Xin

en: Apr
ast: Abr

en: Jun
ast: Xun

en: Jul
ast: Xnt

en: Aug
ast: Ago

en: Sep
ast: Set

en: Oct
ast: Och

en: Nov
ast: Pay

en: Dec
ast: Avi

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Installed
ast: Instaláu

en: Failed
ast: Falló
