WebTotem Security (1.2.3) - en to it translation catalogue (97 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Action
it: Azione

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Modules
it: Moduli

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Continue
it: Continua

en: Error
it: Errore

en: Active
it: Attivo

en: Year
it: Anno

en: General information
it: Informazioni generali

en: Location
it: Posizione

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Up
it: Su

en: Performance
it: Prestazioni

en: Month
it: Mese

en: Send
it: Invia

en: Inactive
it: Inattivo

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Security
it: Sicurezza

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Install
it: Installa

en: Down
it: Giù

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Close
it: Chiudi

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Notifications
it: Notifiche

en: Modified
it: Modificato

en: Port
it: Porta

en: Pending
it: In sospeso

en: Clear
it: Cancella

en: Deleted
it: Eliminato

en: year
it: anno

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Info
it: Informazioni

en: Blocked
it: Bloccato

en: Are you sure?
it: Si è sicuri?

en: Missing
it: Mancante

en: Installed
it: Installato

en: Availability
it: Disponibilità

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: New
it: Nuovo

en: Information
it: Informazioni

en: Permission
it: Permesso

en: Available
it: Disponibile

en: About
it: Informazioni

en: Reports
it: Resoconti

en: Report settings
it: Impostazioni report

en: Not supported
it: Non supportato

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Name of the country
it: Paese

en: close
it: chiudi

en: Uses
it: Usa

en: Invalid
it: Scorretto

en: Critical
it: Critico

en: Generate report
it: Genera rapporto

en: Report data
it: Dati rapporto

en: save
it: salva
