WebTotem Security (1.2.4) - en to is translation catalogue (80 entries)

en: Status
is: Staða

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Country
is: Land

en: Settings
is: Stillingar

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Time
is: Tími

en: Modules
is: Einingar

en: Total
is: Samtals

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Continue
is: Halda áfram

en: Error
is: Villa

en: Active
is: Virkt

en: Year
is: Ár

en: Location
is: Staðsetning

en: Warning
is: Viðvörun

en: Up
is: Upp

en: Performance
is: Afköst

en: Month
is: Mánuður

en: Send
is: Senda

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Down
is: Niður

en: IP Address
is: IP vistfang

en: Close
is: Loka

en: Expires
is: Fyrnist

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Clear
is: Hreinsa

en: year
is: ár

en: Jan
is: jan

en: Feb
is: feb

en: Mar
is: mar

en: Apr
is: apr

en: Jun
is: jún

en: Jul
is: júl

en: Aug
is: ágú

en: Sep
is: Sept

en: Oct
is: okt

en: Nov
is: nóv

en: Dec
is: des

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Blocked
is: Óvirkur

en: New
is: Nýtt

en: Information
is: Upplýsingar

en: Permission
is: Réttindi

en: About
is: Um

en: Reports
is: Skýrslur

en: 1 month | @count months
is[0]: 1 mánuður
is[1]: @count mánuðir

en: Name of the country
is: Nafn lands

en: Europe
is: Evrópa

en: Africa
is: Afríka

en: Invalid
is: Ógilt

en: Asia
is: Asía
