WebTotem Security (1.2.5) - en to uk translation catalogue (128 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Action
uk: Дія

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Country
uk: Країна

en: No data
uk: Дані відсутні

en: Settings
uk: Налаштування

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Time
uk: Час

en: Modules
uk: Модулі

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Continue
uk: Продовжити

en: Error
uk: Помилка

en: Active
uk: Активно

en: Year
uk: Рік

en: General information
uk: Загальні відомості

en: Location
uk: Місце розташування

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Up
uk: Вгору

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Month
uk: Місяць

en: RAM
uk: Пам’ять

en: Send
uk: Надіслати

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Security
uk: Безпека

en: Select all
uk: Виділити все

en: Install
uk: Встановити

en: Down
uk: Вниз

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Close
uk: Закрити

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Modified
uk: Змінено

en: Port
uk: Порт

en: Pending
uk: Очікування

en: Clear
uk: Очистка

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Deleted
uk: Видалено

en: year
uk: рік

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Hour
uk: Година

en: Minute
uk: Хвилина

en: Instructions
uk: Вказівки

en: Info
uk: Інформація

en: Clean
uk: Очистити

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Are you sure?
uk: Ви впевнені?

en: Scoring
uk: Оцінювання

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Installed
uk: Встановлено

en: Availability
uk: Доступність

en: Changed
uk: Змінено

en: Failed
uk: Невдало

en: New
uk: Нові

en: Information
uk: Відомості

en: Permission
uk: Повноваження

en: Use
uk: Використовувати

en: Available
uk: Доступно

en: Free
uk: Вільно

en: About
uk: Про модуль

en: Reports
uk: Звіти

en: Rescan
uk: Пересканувати

en: Report settings
uk: Налаштування звітів

en: Popup
uk: Спливні

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: Please wait
uk: Будь ласка, зачекайте

en: 1 month | @count months
uk[0]: @count місяць
uk[1]: @count місяці
uk[2]: @count місяців

en: Unsupported
uk: Непідтримуваний

en: Name of the country
uk: Країна

en: close
uk: закрити

en: Uses
uk: Використання

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Antivirus
uk: Антивірус

en: Working
uk: Робочий

en: Europe
uk: Європа

en: Africa
uk: Африка

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Firewall
uk: Мережний фільтр

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Generate report
uk: Створити звіт

en: Ports
uk: Порти

en: All modules
uk: Всі модулі

en: save
uk: зберегти

en: Asia
uk: Азія

en: Connected
uk: З'єднано

en: Oceania
uk: Океанія

en: Days left
uk: Залишилось днів

en: Select Date
uk: Виберіть дату

en: Generate new report
uk: Генерувати новий звіт
