Publish content from WoodWing Studio (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Authored on
it: Creato il

en: Failed
it: Non riuscito

en: Templates
it: Template

en: New
it: Nuovo

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
