Where We Are Finder (2.0.0-beta4) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Points
ja: ポイント

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Structure
ja: サイト構築

en: The unique ID of the node.
ja: ノードのユニークID。

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
