Where We Are Finder (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Address
id: Alamat

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Telephone
id: Telepon

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Structure
id: Struktur

en: Asc
id: Urutan turun
