Web Experience Toolkit (4.0.0-rc2) - en to fi translation catalogue (90 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Version
fi: Versio

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Default
fi: Oletus

en: Path
fi: Polku

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Nodes
fi: Solmut

en: Members
fi: Jäsenet

en: node
fi: solmu

en: Blog
fi: Blogi

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Group members
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: French
fi: ranska

en: Edit member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Apply
fi: Käytä

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Menus
fi: Valikot

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Edit node
fi: Muokkaa solmua

en: Featured
fi: Esitelty

en: Joined
fi: Liittyi

en: About
fi: Tietoja

en: Delete node
fi: Poista solmu

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Creator
fi: Luoja

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Queue
fi: Jono

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Group nodes
fi: Ryhmän solmut

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Search block
fi: Hakulohko

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Unable to render media from %tag. Error: %error
fi: Median renderöinti epäonnistui %tag. Virhe: %error

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: Master
fi: Isäntä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Remove member
fi: Poista jäsen

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin
